cover

Listen or download "Hamilelikte Vajinal Akıntıların Sebebi Ne" music song for free. Please buy "Hamilelikte Vajinal Akıntıların Sebebi Ne" album music original if you like the song you choose from the list. If one of the songs on the list are the copyright belongs to you, please Contact Us to send DMCA removal request, we will process at least 72 hours after we received your request.

Download Full Album songs "Hamilelikte Vajinal Akıntıların Sebebi Ne" FAST DOWNLOAD

.

Title : Hamilelikte vajinal akıntıların sebebi nedir?
Description : Hamilelik ile ilgili diğer videolar için tıklayın: http://bit.ly/1CZE0qM

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kağan Kocatepe

Hamilelikte vajinal akıntılar çoğunlukla fizyolojik akıntılardır. Fizyolojik akıntı dememizin nedeni, östrojen hormonunun salgılamasının değişmesi nedeniyle, vajinanın bakterilerden korunma mekanizmasının daha da artmış olmasına bağlı olarak akıntının da artmasıdır. Bu akıntı genel olarak şeffaf, beyaz veya krem renkli olabilir. Genelde azdır ancak günlük ped kullanımını gerektirecek kadar fazla olabilir. Beraberinde idrar yaparken yanma veya koku gibi bir şikayet yoktur, kadını çok fazla rahatsız etmez.

Akıntıların diğer bir nedeni vajinal enfeksiyonlar olabilir. Vajinal enfeksiyonların en sık görülen belirtileri, kötü kokulu akıntı, krem renginden daha fazla olan bir akıntı, çok fazla bir akıntı ve kadını rahatsız eden bir akıntı olmasıdır.

Üçüncü bir akıntı türü de suların gelmesidir. İlk 20 haftalık dönemde su pek gelmez ama, eğer bol miktarda bir vajinal akıntı söz konusuysa, o zaman acaba bebeğin suları mı geliyor diye şüphelenmek gerekir. Bu durumu açıklığa kavuşturacak tek şey vajinal muayenedir. O yüzden şüpheli durumlarda akıntının ne olup olmadığını öğrenmek için doktora gitmek gerekir.

Diğer bir akıntı türü de idrar kaçırmadır. İdrar kaçırma, özellikle çok fazla doğum yapan kadınlarda olabileceği gibi, ilk doğumunu yaşayanlarda özellikle son haftalarda doğal olarak ortaya çıkabilir. Anne adayı eğer idrarını uzun bir süre tutmuşsa, rahimin idrar torbasına baskısı nedeniyle az miktarda idrar kaçırabilir.
Download as MP3 | Download as MP4 | Fast Download